Dziś chciałam Wam pokazać sukienkę jaką uszyłam dla Heli specjalnie na pasowanie na przedszkolaka. Ponieważ Hela chodzi do grupy „Smerfów”  Panie nauczycielki poprosiły, żeby dzieci w tym dniu były ubrane w smerfowe kolory. Już od dłuższego czasu miałam w głowie koncepcję sukienki na to niezwykle ważne wydarzenie, kolor niebieski nijak mi do niej nie przystawał, kompromisem okazał się granat.

 

IMG_0259

Część z Was już pewnie tę sukienkę widziała, ponieważ wrzuciłam te zdjęcia na fan-page Uszyj Mi Mamo na Facebooku, wtedy też obiecałam ten wpis.

Tkanina pochodzi z Outletu tkanin, to bardzo fajna grubsza bawełna. Pod spodem granatowa podszewka. Sukienka jest zapinana z tyłu na suwak.  Całości dopełnia granatowa kokarda ( można ją odczepić). Jako wykrój posłużyła mi bluzeczka Heli, po prostu odrysowałam ją na papierze i przedłużyłam do odpowiedniej długości.

Na Pasowaniu usłyszałam o sukience wiele miłych słów, za które jeszcze raz dziękuję.  Heli też przypadła do gustu, stwierdziła, że jest w niej „alagancka” i po powrocie z przedszkola nie chciała się przebrać w nic wygodniejszego. Myślę, że ta sukienka posłuży Heli dość długo. Będzie też w sam raz na zbliżające się Święta.

IMG_0250 IMG_0254 IMG_0258 IMG_0253 IMG_0265 IMG_0266

sukienka- Uszyj Mi Mamo
bluzka – Zara
rajstopy – Calzedonia

Następnym razem eleganckie spodnie dla Wojtka!