DSC_0109To prawdziwa perła wsród maszyn mechanicznych! Mocna, solidna, szybka i naprawde niczego sie nie boi! Ale od początku.
HF 37 to mechaniczna maszyna z chwytaczem rotacyjnym. Wygodnie zmienia sie w niej dolna szpulkę, jest to znacznie prostsza i sprawniejsza operacja niż w przypadku drugiego typu chwytaczy – wahadłowych. Tam należy wyjąć bębenek, odpowiednio przeciągnąć nitkę, umiejscowić bębenek w dobrym miejscu i wyciągnąć dolną nitkę za pomocą górnej nitki. Dla osoby początkującej nie jest to tak proste jak w przypadku chwytacza rotacyjnego. Kolejną jego zaletą jest to, że maszyny z chwytaczem rotacyjnym są po porostu cichsze. A to ważne bo pewnie większość z Was szyje wieczorami – spokój rodziny jest przecież na wagę złota ;)

DSC_0119
Chwytacz rotacyjny

Fajne w tej maszynie jest też to, że ma aż 37 ściegów, co jak na maszynę mechaniczna jest naprawde dobrym rezultatem. Wsród tych ściegów sa oczywiście owerlokowe, atłasowe, niewidoczne i rożne ozdobne. Jakość ściegów jest bardzo dobra.

DSC_0114

DSC_0019

Maszyna ma płynną regulacje długości ściegu – od O do 4, oraz szerokości od 0 do 7. Co pozwala na uzyskanie pożądanych parametrów ściegu.

DSC_0117

Ma oczywiście wolne ramie, które przydaje się podczas szycia małych elementów lub podczas wszywania rękawów. Zamontowano też w niej mój ulubiony gadżet czyli automat do nawlekania igły. Jak to ułatwia szycie… Nigdy więcej ślinienia nitki i celowania nią przez 10 minut w oczko igły, jeden ruch i igła jest nawleczona!

DSC_0116

DSC_0115

Gdy wyjmiemy pojemnik z akcesoriami pokazuje się nam przełącznik do opuszczania ząbków, co rzadko jest umieszczane w maszynach mechanicznych. Opuszczane ząbki ( transport) przydaje się podczas przyszywania guzików czy podczas pikowania z wolnej ręki.

DSC_0115-zabki

Maszyna ma świetny transport – 6. punktowe ząbki. Bez problemu radzi sobie zarówno z grubymi jak i cienkimi materiałami. Gruba eko skóra, cieniutki batyst czy ortalion nie sa dla niej problemem. Szylam na niej i batystowymi bluzkę, i frotte, eko skórę, dzianiny, za każdym razem działała perfekcyjnie, a szew wychodził bardzo ładny. Idealnie równo przeszywa nawet wysokie zgrubienia, nie gubiąc przy tym ściegu. Ta maszyna potrafi też bez zająknięcia przeszyć wiele warstw jeansu.

DSC_0041 DSC_0040

Oczywiście można używać w niej igły podwójnej, dodatkowy trzpień oraz igła są dołączone do maszyny.

Dziurkę obszywa jednostopniowo! i maszyna robi to w naprawdę ładny sposób.

DSC_0018

Do maszyny dołączonych jest wiele akcesoriów:

Stopki:

Do ściegu ślepego L

Do przyszywani guzików M

Do obszywania dziurki A

Do wszywania suwaka I

Stopka teflonowa!

Dodatkowy trzpień na nici

Igła podwójna

Zestaw igieł

4 małe szpulki

Przecinak do dziurek zwany tez prujką

Nakładki na szpulki

Śrubokręt

Szczoteczka do czyszczenia.

DSC_0113

Maszyna ma także sztywne i miękkie etui.

DSC_0111

To naprawdę świetny sprzęt dla osoby, która sporo szyje. Największą zaletą tej maszyny jest to, że jest bardzo mocna i wytrzymała. Jednocześnie prosta w obsłudze i bardzo przyjazna dla użytkownika :)