Jakiś czas temu przyjechała do mnie na testy maszyna do szycia Brother RH 127. Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami na temat tej właśnie maszyny.

product-991

Na pierwszy rzut oka to prosty model mechanicznej maszyny do szycia, który nie bardzo może zaskoczyć. A jednak, maszyna może bardzo mile nas zadziwić.

Zacznę od najważniejszych dla mnie rzeczy. Chwytacz rotacyjny – dzięki niemu łatwo założymy dolną szpulkę, szybko zmienimy kolor nici lub je uzupełnimy. To ważne zwłaszcza dla osób początkujących, dla których wyciąganie bębenka, zakładanie szpulki i ponowne umiejscowienie bębenka w odpowiednim miejscu, może być nie lada wyzwaniem.

thumb_IMG_0641_1024

Ja zawsze polecam maszyny z chwytaczem rotacyjnym, a nie wahadłowym. Oprócz tego, że są łatwiejsze w obsłudze są też cichsze.

Druga super rzecz w tej maszynie to nawlekacz igły. Być może nie jest to najpotrzebniejsza funkcja w maszynie, ale uwierzcie mi bardzo ułatwia pracę. Dzięki niemu w kilka chwil nawleczemy igłę. W połączeniu z bardzo prostym systemem prowadzenia samej nitki, maszynę nawleka się w prosty i przyjemny sposób.

 

Maszyna mam oczywiście możliwość regulacji naprężenia górnej nici. Regulujemy w niej także długość i szerokość ściegu.

thumb_IMG_0644_1024 thumb_IMG_0646_1024 thumb_IMG_0645_1024

Samych ściegów mamy do wyboru aż 27, wśród nich jest zygzak, ścieg owerlokowy, ślepy, atłasek i inne ściegi dekoracyjne. Maszyna potrafi także jednostopniowo odszyć dziurkę na guzik, to jej wielka zaleta.

Brother_RH127_3

IMG_0716 IMG_0717

Na tej maszynie istnieje możliwość szycia igłą podwójną ( dodatkowy trzpień na szpulkę i igła są w zestawie z maszyną). Czy taki gadżet do czegoś się przydaje? Pewnie, że tak. Po pierwsze możemy w ten sposób podszywać dzianinowe ubrania – efekt prawie jak na renderce. Po drugie dzięki tej igle można jeszcze fajniej bawić się ściegami dekoracyjnymi – np. szyć równolegle dwoma kolorami!

DSC_0246 DSC_0248 DSC_0251

Mały gadżet, który jest montowany chyba we wszystkich maszynach Brothera to obcinacz nici z boku maszyny. Za jego pomocną w szybko sposób można odciąć nitkę nie sięgając po nożyczki.

14169658_1095214760525638_1916836477_n

W bardzo wygodnym miejscu jest także przycisk szycia wstecznego.

Stopki mocowane są oczywiście w systemie matic, co pozwala na ich bardzo szybką wymianę.thumb_Movie_1024

Wolne ramię umożliwia szycie małych elementów w wygodny sposób.

Te wszystkie rzeczy sprawiają, że maszyna jest bardzo ergonomiczna i wygodnie się z nią pracuje.

W komplecie z maszyną dołączone są następujące stopki:

  • uniwersalna
  • do obszywania dziurki
  • do przyszywania guzików
  • do suwaków
  • a także płytka do cerowanie czy przyszywania guzików
  • igła podwójna
  • zestaw igieł
  • 4 małe szpulki ( jedna w maszynie)
  • śrubokręt

Brother_RH127_4

Jedynym minusem tej maszyny jest brak papierowej instrukcji w języku polskim. Dołączona jest ona na płycie, co nieco utrudnia korzystanie z niej podczas szycia. Zawsze jest jednak wyjście, jest to format PDF, bez trudu można tę instrukcję wydrukować w domu.

Podsumowując, ta maszyna jest idealna dla osoby zaczynającej swoją przygodę z szyciem. Jak na mnogość funkcji, porządną konstrukcję i gwarantowaną jakość maszyna ma bardzo przystępną cenę 699 zł. Szczerze ją polecam!