Tak jak obiecałam, dziś druga część tutoriala!

6 9

Teraz nadszedł czas na wszycie rękawów.

1.Przypinamy górę rękawa do ramienia i przyszywamy, ja owerlokiem.

15

 

2. Gdy już wszyjemy rękaw, podwijamy jego dół, ja przeszywam go znów igłą podwójną po prawej stronie.

 

17 18

 

3. Rękaw podwinięty, więc możemy zszyć boki, od rękawa do samego dołu. I mamy gotową górę sukienki.

19 20

4. Teraz zabieramy się za dół. Najpierw musimy go zmarszczyć. W tym celu wykonujemy dwa luźne ściegi stębnówką ( ścieg prosty, najdłuższy jaki mamy w maszynie). Pierwszy w odległości ok 1 cm od brzegu, drugi pół centymetra niżej. Nie mocujemy nitki na brzegach, zostawiamy dłuższe końce za które będzie można pociągnąć, żeby zmarszczyć tkaninę.  Z jednej strony tkaniny zawiązujemy supełek i ciągniemy nitkę, tkanina marszczy się , spinamy końce materiału razem i rozsuwamy równomiernie marszczenie. Zszywamy brzegi razem. Dół mojej sukienki jest podwójny ( tkanina jest bardzo cienka) więc miałam dra razy tyle pracy :)

1

5. Gdy mamy już zszyty brzeg dołu, przyszywamy go do góry sukienki. Najpierw upinam go równo szpilkami, można sobie też przyfastrygować. I teraz albo od razu przyszywamy go owerlokiem albo maszyną a później obrzucamy brzegi. Gdy już mamy przyszyty ozdobny dół do góry sukienki, musimy wyciągnąć nitki za pomocą których marszczyliśmy tkaninę. Może być z tym trochę dłubania, ale nie ma innego wyjścia, zostawione w taninie wyglądają bardzo brzydko.

2

3

6. Na koniec zostało nam już tylko podwinięcie dołu. Ja obrzuciłam brzeg owerlokiem, podwinęłam i przeszyłam. Teraz już tylko trzeba uprasować sukienkę. I gotowe!

4

A tu sukienka na modelce :)

sukienka – handmade
rajstopy – Calzedonia
buty – Clarks

16 15 14 13 11 10 18 17