Dziś trochę z innej bajki. Oto relacja z pierwszych warsztatów szycia dla Mam, które miałam przyjemność poprowadzić.

Spotkanie – pierwsze z cyklu czterech, odbyło się w kawiarni Puzzel i Pomadka na Starych Bielanach w Warszawie. Ponieważ były to pierwsze warsztaty jakie kiedykolwiek  prowadziłam na początku było trochę nerwów… Czy zdążymy ze wszystkim na czas, czy maszyny się włączą, czy nie będzie żadnych przykrych niespodzianek i najważniejsze, czy nie zawiodę wielu Mam, które mi zaufały :) Jednak Mamy- kursantki okazały się bardzo sympatyczne i po kilku minutach z nimi, całe napięcie opadło :)

DSC_0193copy

Na początku oswajałyśmy maszynę do szycia – po co te wszystkie przyciski? czy tych ściegów musi być aż tak dużo? którędy idzie ta nitka? :) To tylko niektóre z pytań, jakie padły na warsztatach.

Kolejnym etapem było zmierzenie się z arkuszem wykrojów, ale i tu moje dzielne Mamy świetnie sobie poradziły! Przerażająca plątanina kresek, kropek i numerów po kilku minutach okazała się dla nich przysłowiową „kaszką z mlekiem”.

DSC04046DSC04059

No i wreszcie zabrałyśmy się do roboty! Dziewczyny SAME (!) narysowały wykrój spodenek dla swoich dzieciaczków. Na każdej twarzy widać skupienie!

DSC04062  DSC_0197copy

DSC04067 DSC_0195copy

Kiedy my Mamy ciężko pracowałyśmy nasze Pociechy bawiły się tuż obok! Nie przeszkadzały ani trochę ponieważ były pochłonięte zabawą zorganizowaną im pod przez Puzzlową ciocię – opiekunkę. Sto Matek Gotujących zapewniło przepyszny poczęstunek.

DSC04057 DSC_0196copy

Nawet jeśli którejś Mamie umknęły jakieś ważne informacje- to nie problem. Przygotowałyśmy papierową wersję  warsztatów. Książeczka ze spotkania na spotkanie będzie się powiększać o kolejne pomocnicze materiały.

DSC04063

Dużą pomoc przy organizacji warsztatów okazał nam Outlet tkanin, który zapewnił na zajęcia nowiutkie maszyny do szycia firmy Janome.

Następne spotkanie z Mamami już w najbliższy czwartek. Będziemy kończyć spodenki i oswajać owerlok!
Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany moimi warsztatami zapraszam do kontaktu ze mną  kontakt@uszyjmimamo.pl lub z Puzzlem, który prowadzi zapisy drogą mailową  info@puzzelipomadka.pl

DSC_0198copy